NLV25T-033J-EFD
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
NLV25T-033J-EFD
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1008(2520 Metric) SMD/SMT 33 nH 5 % 400 mA 420 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.9 mm
Length2.4892 mm
Width2.0066 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1008
Case Code (Metric)2520
Resistance420 mΩ
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.8 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
Self Resonant Frequency1.45 GHz
TypeWirewound
Q Factor20
Current Rating400 mA
DC Resistance (DCR)420 mΩ
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance33 nH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance5 %
Max DC Current400 mA